Okna aluminiowe? Poznaj pięć powodów, dla których warto mieć je w swoim domu.

Okna aluminiowe? Poznaj pięć powodów, dla których warto mieć je w swoim domu.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na montaż okien aluminiowych w swoim domu. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę liczne korzyści, jakie niosą ze sobą te produkty. W tym artykule przedstawiamy pięć powodów, dla których warto w nie zainwestować.

 

1. Trwałość i estetyka

 

Okna aluminiowe charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością, co sprawia, że są one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, a lekkość profili oraz ich stabilność pozwalają na wykonanie przeszkleń o dużych gabarytach.


01. 2023.03.01 PORADNIK cz.1 TRWAŁOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ


2. Energooszczędność

 

Okna aluminiowe to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zmniejszyć swoje koszty energii. Dzięki doskonałej izolacji termicznej w połączeniu z ciepłochronnymi szybami, minimalizują straty ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W konsekwencji, w pomieszczeniach, gdzie zamontowane są okna aluminiowe, można obniżyć koszty ogrzewania i klimatyzacji.


02. 2023.03.01 PORADNIK cz.1 ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ


3. Wysoka estetyka

 

Okna aluminiowe charakteryzują się eleganckim wyglądem i nowoczesnym designem. Dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów, łatwo dopasować je do stylu domu.


03. 2023.03.01 PORADNIK cz.1 WYSOKA ESTETYKA


4. Łatwość utrzymania w czystości

 

Okna aluminiowe są łatwe w utrzymaniu w czystości i nie wymagają specjalnych środków chemicznych. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką i są jak nowe.


04. 2023.03.01 PORADNIK cz.1 ŁATWOŚĆ UTRZYMANIA W CZYSTOŚCI


5. Bezpieczeństwo

 

Okna aluminiowe wyposażone w okucia o podwyższonej odporności na włamanie są także bardzo bezpieczne i stanowią skuteczną barierę ochronną przed niepożądanymi gośćmi. Co więcej, wiele modeli okien aluminiowych posiada specjalne mechanizmy blokujące, które zwiększają bezpieczeństwo domowników.
05. 2023.03.01 PORADNIK cz.1 BEZPIECZEŃSTWO

Co polecamy?

 

Okna aluminiowe mogą być konfigurowane w znacznie szerszym aspekcie technicznym i wytrzymałościowym niż okna drewniane lub PCV. Warto zwrócić uwagę na bardzo szeroką gamę kolorystyczną, a także na wysoką trwałość powłoki. Jest to świetny wybór dla osób, które lubią przestrzeń i duże przeszklenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać takie rozwiązanie, które podkreśli prestiż lub piękno miejsca, albo po prostu sprawi, że będziemy się czuć dobrze we własnym domu.

Z naszej strony polecamy rozwiązania oparte na systemie okienno-drzwiowym Aliplast - Genesis 75, z potrójnym pakietem szybowym. Dobre rozwiązanie techniczne, praktyczne i zbalansowane tak, aby nie ulegać kompromisom pod względem komfortu użytkowania i właściwości cieplnych względem wygórowanej ceny.
Nie ograniczajmy naszej wyobraźni! Stawiajmy na rozwiązania takie, które będą nieszablonowe, faktycznie dostosowane do potrzeb w praktyce, a nie tylko w teorii i w sloganach marketingowych. Zabrzmi to nieskromnie, ale potrafimy wykonać nietypowe konstrukcje, kształty i połączenia. To nasza domena, w której specjalizujemy się już kilkanaście, dobrych lat!

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikom przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies Zobacz naszą politykę cookies