Ściany fasadowe mc wall

Ściany fasadowe mc wall

System ściany kurtynowej z przekładką termiczną
 
OPIS:
System lekkiej ściany osłonowej MC-WALL szerokość wizualna slupów i rygli 55 mm. System ten posiada pionowe słupy i poziome rygle połączone ze za pomocą trzpieni wykonanych ze stali nierdzewnej lub wspornikami. 3 sztuki łączników 6 mm ze stali nierdzewnej na jeden węzeł zapewniają bardzo wysoką nośność połączenia słup rygiel , zarówno w płaszczyźnie oddziaływania parcia wiatru jak i w płaszczyźnie obciążenia szybą. Rygle izolowane są poprzez przekładkę termiczna zaciskana w firmie ALIPLAST na poziomie produkcji profili. Eliminuje to możliwe do wystąpienia błędy wynikające z montaży przekładki na budowie. Rozwiązanie rygla integrowanego z przekładką termiczną W przypadku prostego elementu ściany kurtynowej system ten ma zaletę szybkiego montażu takiej konstrukcji. Istnieje możliwość zwiększenia odrobinę załamania takiej ściany za pomocą wkrętów używanych do mocowania rygli. Izolator termiczny nabijany na słupach i ryglach jest zrobiony z twardego plastiku który zapewnia szczelność oraz izolację termiczną. Cała konstrukcja może być wykończona z zewnątrz za pomocą kilku listew maskujących o różnych kształtach.
Oprócz tego tradycyjna ściana kurtynowa posiada pionowe lub poziome wystające linie które mogą być użyte do tworzenia ściany półstrukturowej, za pomocą tych linii zewnętrzna strona takiej ściany pokazuje jedynie poziome listwy szklące wyróżniające się właśnie taką linią.
 
ZASTOSOWANIE:
Prosta i odrobinę załamana ściana kurtynowa nadaje się idealnie do małych jak i dużych biurowców. Ściana półstrukturalna z poziomymi listwami maskującymi tworzącymi linię. Używana do zabudowy przejść między budynkami.

DETALE:                                  
Słupy: do wyboru             
Rygle: do wyboru
Szerokość słupa: 55 mm
Uszczelnienie: uszczelki E.P.D.M. izolator termiczny
Szklenie: od 24 mm do 31 mm
Współczynnik k: słup: 1,616 W/m2K
rygiel: 2,815 W/m2K
Okucie: EUROGROOV
 
Występuje w wersji DEKOR ! 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikom przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies Zobacz naszą politykę cookies