BEZPIECZNE WEJŚCIE DO DOMU, czyli jak mieć pewność, że mamy dobre i zabezpieczone drzwi wejściowe

BEZPIECZNE WEJŚCIE DO DOMU, czyli jak mieć pewność, że mamy dobre i zabezpieczone drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe wyposażone w inteligentny system kontroli dostępu i automatyczną zasuwnicę wielopunktową łączą w sobie technologię i zabezpieczenie antywłamaniowe. Prostota tego rozwiązania polega na tym, że wykorzystując swoje odciski palców i skaner otwieramy sobie dostęp do wnętrza. Możemy również wykorzystać kod dostępu, jeśli takie rozwiązanie jest dla nas wygodniejsze.

 

Co więcej – możemy również wykorzystać praktycznie każdy smartfon, a system samodzielnie rozpozna nasza obecność i nawet bezkontaktowo otworzy nam drzwi. Gdy już będziemy wewnątrz - samoczynnie zamknie drzwi wejściowe i zarygluje we wszystkich punktach. Sprawa prosta – nie martwisz się i nie zastanawiasz, czy drzwi wejściowe są zamknięte czy też przez przypadek pozostały otwarte. To ogromne ułatwienie w naszym życiu.

 

Zamek elektroniczny z kodem dostępu? Dobre rozwiązanie!

 

Nie musimy już obawiać się utraty czy kradzieży kluczy do mieszkania, ponieważ cyfrowy klucz w formie elektronicznych praw dostępu zapewnia nam wygodę i bezpieczeństwo. Wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją, w której ustawiane są tzw. prawa dostępu dla każdego mieszkańca. Inaczej mówiąc – twój klucz jest w Twoim smartfonie.
Najczęściej wykorzystuje się dwie metody: skaner biometryczny, który bazuje na wprowadzonych wcześniej odciskach palców oraz klawiaturę z kodem dostępu, który definiuje się ogólnie lub indywidualnie dla każdej osoby. Jest jeszcze jeden sposób – mianowicie karta z czytnikiem RFID, która działa na zbliżenie odpowiedniej karty lub żetonu do czytnika. Wymaga ona jednak fizycznego kontaktu (albo przynajmniej zbliżenia żetonu) do czujnika, co z kolei pociąga konieczność pamiętania o tym, aby zawsze mieć go przy sobie.
Wszystkie te metody uchodzą za zdecydowanie najlepsze rozwiązania, ponieważ tak naprawdę bez naszej wiedzy, nikt nie wejdzie do miejsca, gdzie to zabezpieczenie jest zastosowane.
Słowo o wygodzie… Warto montować takie systemy otwierania i zabezpieczenia, jeśli ceni się wygodę. Nie musisz nosić kluczy, nie obawiasz się o to, że je zgubisz, nie myślisz o tym, czy drzwi zostały zamknięte… robi to za Ciebie automatyka i elektronika! A ty – masz spokój i pewność!


2023.03.22   BEZPIECZNE WEJSCIE DO DOMU   RYS 1, czytnik obok drzwi


Jeszcze jedna zaleta systemu – otwieranie bez otwierania

 

Jakkolwiek enigmatycznie to brzmi – to rzeczywistość, która nas otacza. Otóż można zainstalować taki system, który automatycznie rozpozna Ciebie bez żadnego skanowania odcisków, wbijania kodu na klawiaturze albo zbliżania żetonu do czujnika. Istnieje taka funkcjonalność, która wykorzystuje połączenia Bluetooth z Twojego telefonu. W momencie, kiedy jesteś blisko drzwi, następuje automatyczne odblokowanie systemu i zwolnienie blokady ryglowania wielopunktowego w drzwiach. Wystarczy nacisnąć klamkę i już jesteś w środku! Prawda, że proste?


2023.03.22   BEZPIECZNE WEJSCIE DO DOMU   RYS 2, keyless


Czy zatem warto rozważyć zakup takiego systemu?

 

Owszem, zdecydowanie tak! Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że im więcej zabezpieczeń, tym mniejsze ryzyko niepowołanego dostępu osób trzecich. My polecamy dodatkowo stosowanie systemu ryglowania wielopunktowego, który w połączeniu z dostępem elektronicznym daje bardzo duże poczucie bezpieczeństwa – i nie tylko poczucie! Wejście faktycznie staje się fortecą dla intruzów i bramą do własnego, bezpiecznego świata za dobrze zabezpieczonymi drzwiami.


2023.03.22   BEZPIECZNE WEJSCIE DO DOMU   RYS 3   kobieta   smartfon


 

W naszej ofercie posiadamy systemy nadzoru nad wejściem do pomieszczeń - SIEGENIA. Znamy te rozwiązania i możemy polecić je, jako bezpieczne i rzeczywiście dobrej jakości.

 

  

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownikom przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies Zobacz naszą politykę cookies